Archiwalne wpisy:
wrzesień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Kategorie:

Wolontariusze zadbali o Nową Wieś

Gmina Malbork od lat jest dla wychowanków grupy II bardzo przyjaznym miejscem. Regularnie dwa razy do roku podczas grupowych biwaków (chyba, że jakiś wirus trzyma nas w murach Ośrodka) gościmy w należących do niej świetlicach. Czujemy się tam świetnie! Gdy raz na jakiś czas mamy okazję odwdzięczyć się za życzliwość i gościnę, wszyscy mobilizujemy siły i stajemy w gotowości! Tym bardziej, że w naszej grupie za sprawą wychowawcy Grzegorza wolontariat i pomoc innym mamy we krwi.

W ostatnią sobotę września wychowawca zaproponował nam włączenie się do akcji sprzątania świata właśnie na terenie Gminy Malbork. Zgodziliśmy się bez zająknięcia i wyposażeni w grube rękawice, pojemne worki oraz mnóstwo energii wyruszyliśmy do pracy. Nie spodziewaliśmy się jednak tego, że będziemy  mieli towarzystwo. Niedługo po rozpoczęciu prac w Nowej Wsi dołączyli do nas wójt, przewodniczący rady gminy i dyrektor ośrodka kultury. Byliśmy zaskoczeni i zaszczyceni, że tacy ludzie zamiast w garniturach siedzieć za biurkami, to w dresach oczyszczali z nami ulice. Okazali się oni bardzo miłymi ludźmi, z którymi można porozmawiać na wiele różnych tematów.

Przez całe pracowite przedpołudnie zebraliśmy kilkadziesiąt wielkich worków. Za solidną pracę otrzymaliśmy od naszych towarzyszy serdeczne podziękowania oraz zaproszenie na kolejny biwak. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc oraz sprawić, że Gmina Malbork stała się trochę czystsza i ładniejsza.

P. Bednarski (MOW News)