Archiwalne wpisy:
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Kategorie:

Grupa VIII wyświdrowała puchar!

Najważniejszy (dla całej rodziny malborskiego MOW-u) turniej piłkarski na świecie dobiegł końca. Puchar Dyrektora Dariusza Miąskowskiego za zwycięstwo w jesiennej edycji MOW CUPu powędrował do piłkarzy z grupy VIII. Przeszli oni przez turniej jak burza, co mecz zdobywając minimum dziesięć goli! A graliśmy tym razem więcej niż zwykle, bo w turnieju, zamiast tradycyjnie dwóch czterozespołowych grup, organizatorzy stworzyli jedną sześciozespołową. Pierwszym etapem była gra każdy z każdym, a drugim play-offy, do których wchodziły cztery pierwsze drużyny.

Od początku zawodów widać było spore różnice w zgraniu i umiejętnościach między bardziej doświadczonymi i starszymi grupami I, II i VIII, a młodszymi III, V i VI. Trzy pierwsze ekipy półfinałów można było wskazać w ciemno, jednak o czwarte miejsce toczył się zacięty bój, który ostatecznie wygrała grupa V. W pierwszym półfinale reprezentacja grupy VIII stworzona w dużej mierze z zawodników Akademii Piłkarskiej MOW Malbork prowadzonej przez trenera Tadeusza Świderskiego zdeklasowała grupę V, natomiast w drugim po bratobójczej walce ekipa grupy I pokonała sąsiadów z grupy II.

Wielki finał jeszcze w pierwszych minutach był bardzo zacięty i drużyny wyprowadzały cios za cios, ale im dłużej trwał mecz, tym mocniej zarysowywała się przewaga naszej „Barcelony”, co poskutkowało pewnym zwycięstwem wychowanków z grupy VIII. Jest to pierwszy tak duży sukces grupy VIII w tym składzie osobowym. Wiosną do zwycięstwa nad grupą II zabrakło dwóch sekund, lecz teraz mogli się w pełni cieszyć z pucharu. Wielkie brawa!

Wszystkie MOW CUPy łączą w sobie zaciętą walkę, mnóstwo nerwów, piękne akcje, wybuchy radości, spektakularne gole i ogromne zaangażowanie. Tym razem nie było inaczej. Tradycyjnie również nad przestrzeganiem przepisów czuwali międzynarodowi arbitrzy Waldemar Piłat i Tadeusz Świderski, a ponad boiskiem na grę zawodników spoglądał duch fair play. To był dobry turniej!

Ł. Łaziński (MOW News)