Archiwalne wpisy:
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Kategorie:

XIV MOWTROP: CYRK WITA WAS

Wychowankowie i pracownicy naszego Ośrodka we współpracy ze Stowarzyszeniem „Latorośl” już po raz czternasty zorganizowali festyn sportowo-rekreacyjny, na który zaproszono dzieci z malborskich przedszkoli i szkół podstawowych. W tym roku motywem przewodnim imprezy był cyrk, stąd też przez kilka słonecznych godzin przez nasz Ośrodek przelała się ogromna fala akrobatów, iluzjonistów, klaunów oraz dzikich zwierząt.

Nasi mali goście oraz wychowankowie mogli zarówno podziwiać magiczne sztuczki i niebywałe umiejętności występujących, lecz również aktywnie uczestniczyć w wielu tańcach, grach i zabawach. Na odwiedzających czekały takie atrakcje, jak choćby: pokazy znanego z programu „Mam Talent” iluzjonisty Broziego, mini ZOO z torem przeszkód, pokazy i warsztaty taneczne, strzelanie do celu, malowanie twarzy, zabawy z klaunem, chodzenie na szczudłach i wiele, wiele innych. Wszystko to możecie Państwo zobaczyć w obszernej fotorelacji.

Dzięki tej inicjatywie chłopcy mieli możliwość zintegrowania się z malborską społecznością, zrobienia czegoś dla innych i spróbowania swoich sił w nieznanych im do tej pory materiach. Dla wychowanków MOW to ważne doświadczenie, budujące ich poczucie własnej wartości i dostarczające ważnych informacji o akceptacji ze strony mieszkańców miasta. Bardzo dziękujemy za tak liczne przybycie dzieciom oraz ich nauczycielom! Wasze uśmiechnięte twarze całkowicie zrekompensowały nam całoroczny trud przygotowań i utwierdziły w przekonaniu, że był warto! Do zobaczenia za rok!!!

 

Stworzenie tak dużej imprezy nie byłoby możliwe dzięki zaangażowaniu wychowanków i wychowawców Ośrodka oraz wspierających nas przyjaciół: Stowarzyszeniu „Latorośl”, Starostwu Powiatowemu w Malborku, Urzędowi Miasta w Malborku, a w szczególności Wydziałowi Promocji, Turystyki i Współpracy z Zagranicą, Młodzieżowemu Ośrodkowi Wychowawczemu w Kwidzynie, Spółce ECO, Krajowej Spółce Cukrowej, Przedsiębiorstwu Remontowo-Budowlanemu „Przyszłość” Piotr Wysocki, firmie GOLDEN Pokrycia Dachowe, Piekarni-Cukierni Bogdan Szydłowski, Hurtowni „El-Hurt” Elbląg, Hurtowni „Sendi” Tczew, Hurtowni „DANA” Elbląg, Muzeum Zamkowemu w Malborku, Elbląskiemu Stowarzyszeniu Parkour, Alfa Club Malbork, Dinoparkowi, WSG w Bydgoszczy/filia Malbork, firmie EXPAND, firmie FOLTA oraz Panu Jerzemu Miąsko z McDonald’s Malbork.

To dzięki Waszemu trudowi i wsparciu XIV MOWTROP był jednym z najlepszych w historii! DZIĘKUJEMY!!!

Zapraszamy również do zapoznania się ze stworzoną przez naszych wychowanków z Koła Dziennikarskiego relacją radiową, która została zaprezentowana na falach Radia Malbork: