Archiwalne wpisy:
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Kategorie:

XVI MOWTROP: Podróż do świata bajek

Szesnasty rok z rzędu wychowankowie i pracownicy naszego Ośrodka przy współpracy z członkami Stowarzyszenia „Latorośl” zorganizowali festyn rekreacyjno-kulturalny MOWTROP, którego głównymi założeniami są zintegrowanie społeczności Malborka z uczniami placówki, otwarcie chłopców na potrzeby innych oraz nauczenie ich odpowiedzialności i obowiązkowości. Tym razem zaproszeni z malborskich przedszkoli i szkół podstawowych goście odbyli podróż do świata bajek, w której atrakcji nie brakowało.

Szóstego czerwca tereny Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego nr 1 odwiedziło ponad 500 najmłodszych mieszkańców Malborka. Czekało na nich mnóstwo niespodzianek związanych z ich ulubionymi bohaterami. Największym wzięciem cieszyła się konkurencja, w której dzieci musiały wcielić się w postać Shreka i uwolnić piękną księżniczkę z rąk bezwzględnego smoka. Dużo radości dostarczyły młodym gościom również występy sceniczne: przygotowany przez naszych wychowanków spektakl o przygodach o Lucky’ego Luke’a, przedstawienie dziewcząt z MOW Kwidzyn z ich interpretacją baśni o Czerwonym Kapturku, a także cyrkowe wyczyny klauna. Poza tym dzieci miały okazję nauczyć się najnowszych tanecznych hitów, przejść tor przeszkód, dać sobie wymalować twarz przez artystki z Powiatowego Ogniska Plastycznego, pole minowe, przyjrzeć się z bliska żywym sowom, zobaczyć wojskowego robota do zadań specjalnych, pobawić się chustą Klanzy, a na koniec zakosztować waty cukrowej, porozmawiać ze Spider-manem i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia w fotobudce.

Każdy, nawet najwybredniejszy uczeń znalazł tego dnia przy Jagiellońskiej 94 coś ze swojej ulubionej bajki i na chwilę przeniósł się do świata fantazji, magii i zwycięstwa dobra nad złem. To było niezwykłe przedpołudnie, czego najlepszymi dowodami są poniższa fotogaleria oraz materiał stworzony przez redaktorów TVMalbork.pl

Pragniemy serdecznie podziękować sponsorom, którzy w szczytnym celu wsparli nasze działania i sprawili, że ten dzień był dla nas wszystkich jeszcze wspanialszy: ECO Malbork, PBR „Przyszłość” Piotr Wysocki, Krajowa Spółka Cukrowa S.A. – Cukrownia Malbork, GOLDEN Pokrycia Dachowe, Klub „Alfa”, Dinopark, Cukiernia „Niucka” Grzegorz Koźbiał, P.P.H.U. „Klauden”, Fabryka Okien „Forest”, „Sendi” Tczew, Masarnia „Sinko” Dzierzgoń, „El-Hurt” Elbląg, Piekarnia Bogusław Szydłowski. STOKROTNE DZIĘKI!!!

M A T E R I A Ł     T V M a l b o r k . p l

G A L E R I A     Z D J Ę Ć