Archiwalne wpisy:
maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Kategorie:

Wspaniały jubileusz

Zakochałem się w harcerstwie od momentu, w którym przybyłem do Ośrodka, czyli jakieś cztery lata temu. Podobało mi się tam wiele rzeczy: nowi koledzy, ładne koleżanki, ciekawe wyjazdy i aktywne spędzanie czasu. Przede wszystkim jednak imponowały mi zasady, którymi moi nowi znajomi się kierowali. Jedną z nich był ogromny szacunek do ludzi, a w szczególności tych starszych i najbardziej zasłużonych dla naszego środowiska. Dlatego też, gdy tylko usłyszałem o pomyśle zorganizowania obchodów 80-tych urodzin byłego wieloletniego pracownika MOW-u i harcerza, druha Andrzeja Lenarta, nie zastanawiałem się ani przez chwilę: musiałem się w to włączyć!

Podczas samej imprezy, która odbyła się w zeszły poniedziałek w auli Ośrodka, pełniłem dwie funkcje: byłem kelnerem oraz wykonałem dla druha wraz z moimi kolegami zuchami z IV Drużyny Starszoharcerskiej Nieprzetartego Szlaku dwie piosenki, które nasz jubilat na pewno kojarzył z grupowych wypraw do lasu, spływów czy nocnych śpiewów nad ogniskiem.

Prócz nas wystąpiło wielu jego dorosłych przyjaciół z burmistrzem Malborka, sekretarz Powiatu Malborskiego, dyrektorami MOW-u, byłym i obecnym komendantem naszego Hufca na czele. Dużo ciepłych słów pod adresem pana Andrzeja padło również od jego towarzyszy z Harcerskiego Kręgu Seniorów Semper Paratus, którzy wspominali dawne wspólne przygody zarówno z pracy w Ośrodku, jak i podczas harcerskich wędrówek.

To było rewelacyjne popołudnie, które pokazało mi i moim kolegom, że harcerzem jest się całe życie i zawsze warto dbać o swoich przyjaciół i pamiętać o tych, dzięki którym obecnie mamy to, co mamy. Bo niewątpliwie zarówno nasz jubilat, jak i inni malborscy harcerze w ogromnym stopniu wpłynęli na to, jak wygląda dzisiaj nasz Ośrodek, nasza drużyna harcerska, a przede wszystkim jacy dzisiaj w nich pracują. Za to wszystko, druhu Andrzeju, składamy Ci ogromne dzięki i życzymy kolejnych 80-ciu lat w takiej kondycji, jak obecnie!!!

                                                                                                                         P. Lewandowski (MOW News)