Archiwalne wpisy:
grudzień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Kategorie:

Złapać wiatr w żagle….

W słoneczną wrześniową  środę wychowankowie grupy II wyjechali na wycieczkę do Gdyni , zorganizowaną w ramach programu usamodzielnienia i  doradztwa zawodowego, ponieważ w tym roku szkolnym zbliża się koniec etapu edukacyjnego –  ukończenia gimnazjum.

Pierwszym , i najbardziej atrakcyjnym, punktem wycieczki było zwiedzanie legendarnego statku szkoleniowego Akademii Morskiej – Daru Młodzieży. Po tym pięknym i niesamowitym żaglowcu oprowadził nas kapitan żeglugi wielkiej  dr Przemysław Wilczyński. Przy okazji zwiedzania wszystkich zakamarków okrętu  poznaliśmy  również tajniki  zawodu marynarza oraz możliwości zdobycia wykształcenia koniecznego do wykonywania tego pasjonującego zawodu.

Z zapartym tchem obserwowaliśmy młodych kadetów wspinających się na maszty, poznawaliśmy tajniki nawigacji i pracy pod pokładem , a morskich opowieści moglibyśmy słuchać bez końca.

Szkoda  tylko, ze nie udało się nam wypłynąć choćby w krótki rejs, przysłalibyśmy piękną widokówkę z pozdrowieniami do ośrodka!

Następnie, dla uwieńczenia morskiej przygody , udaliśmy się do gdyńskiego Akwarium na spotkanie z mieszkańcami mórz i oceanów. Zachwyciły nas piękne kolorowe ryby oraz inne niesamowite okazy fauny i flory morskiej.

W  głowach wielu z nas zaświtała myśl, że  warto mieć w życiu możliwość podróżowania i poznawania odległych kontynentów i niesamowitych zwierząt.

Warto mieć marzenia , ale warto również na nie trochę popracować…