Archiwalne wpisy:
kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Kategorie:

Cudze chwalicie, czyli historyczno-przyrodnicze zagadki Malborka

INNOWACJA PEDAGOGICZNA 2019

w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Malborku

Innowacja jest wyjściem naprzeciw wymogom edukacyjnym zawartym w aktualnej podstawie programowej dla szkoły podstawowej i branżowej. Nauczyciele starają się pokazać uczniom Ośrodka, że Malbork jest niezwykle ciekawym miastem, a lekcje w naszej szkole nie muszą toczyć się wyłącznie w szkolnych murach, lecz mogą przybrać bardziej interesującą formę, pozwalającą na aktywne zdobywanie wiedzy na terenie miasta.

W ramach lekcji uczniowie wzięli udział w lekcjach muzealnych ”Mądrość zbudowała sobie dom…początki państwa krzyżackiego w Prusach”, podziwiali miasto z wieży zamkowej , zwiedzili wystawę „Wrastanie. Ziemie Zachodnie i Północne. Początek” połączoną z tematycznymi zajęciami warsztatowymi oraz uczestniczyli w rajdach pieszych pod hasłem: „Szlakiem pomników przyrody”.

Celem innowacji było: kształtowanie szacunku, przywiązania do tradycji i historii narodu, jego kultury i osiągnięć, propagowanie postawy patriotycznej, popularyzacja wiedzy na temat miasta Malborka, uwrażliwienie na piękno przyrody ojczystej, wdrażanie do przestrzegania zasad jej ochrony i umiejętnego korzystania z jej dóbr, realizowanie założeń edukacji kulturalnej i ekologicznej poprzez prezentowanie informacji o historyczno-przyrodniczych walorach miasta, rozwijanie w uczniach ciekawości świata, motywowanie do poznania środowiska, w którym aktualnie mieszkają i uczą się.

Prezentacja