Archiwalne wpisy:
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Kategorie:

Jesień w bibliotece

Jesień wcale nie musi być smutna i nudna. Dlatego w naszej bibliotece ciągle coś się dzieje, by nie poddać się chandrze i ponurej pogodzie.

Podobnie jak w ubiegłym roku nieustannie promujemy czytelnictwo, biorąc udział w ogólnopolskich akcjach. Czytaliśmy narodowo i głośno, czyli pożegnaliśmy lato klasyką i powitaliśmy jesień literaturą współczesną. Dla wielu z nas był to pierwszy kontakt z jedną z czytanych książek pod tytułem „Najgorszy człowiek na świecie” Małgorzaty Halber. Były też lektury dla młodszych uczniów. Wśród nich niegasnącą popularnością cieszy się „Felix, Net i Nika” autorstwa Rafała Kosika, czy seria o młodych detektywach szwedzkiego pisarza Martina Widmarka.

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych wzięliśmy udział w konkursach szkolnych na projekt zakładki do książki, wiedzy ogólnej w Dniu Edukacji Narodowej i wojewódzkim, zorganizowanym przez Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną w Gdańsku Filia w Malborku na sleeve face. Nasi uczniowie zajęli w nim pierwsze i trzecie miejsce, było zatem z czego się cieszyć! Ponieważ nie mogliśmy wziąć udziału w Nocy Bibliotek WBP zaproponowała ciekawe zajęcia związane oczywiście z czytelnictwem. Były to bardzo kreatywne zadania, które zachęciły nas do rozmów o książkach z różnych dziedzin i gatunków. Wymienialiśmy się swoimi spostrzeżeniami o bohaterach, przeżywaliśmy na nowo ich przygody i doświadczenia. Nasze zróżnicowane upodobania czytelnicze były doskonałą okazją, by polecać sobie nawzajem nowe książki, po które sami może nigdy byśmy nie sięgnęli.

Mimo że od rozpoczęcia roku minęło tak niewiele czasu, udało nam się już wiele nauczyć i osiągnąć. Z optymizmem patrzymy w przyszłość, pełni zapału do nieustannego poszerzania naszej wiedzy i chęci do udziału w kolejnych wydarzeniach organizowanych w naszej bibliotece.

Beata A. Mucha