Archiwalne wpisy:
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Kategorie:

Kajakiem przez Bory Tucholskie

Wrzesień był dla nas w tym roku szczególnie łaskawy. Nie pamiętamy, kiedy ostatnio szkoła zaczynała się bezchmurnym niebem, na którym tak mocno i często świeciło słońce. Pogoda sprzyjała wszystkiemu, tylko nie nauce, dlatego postanowiliśmy chwycić byka za rogi i wykorzystać ostatnie dni kalendarzowego lata na sportowo. Wychowawcom bardzo spodobał się nasz pomysł i zorganizowali nam…spływ kajakowy!

Od słów do czynów przeszliśmy bardzo szybko i już w sobotę 19 września wypłynęliśmy w kilkunastokilometrową podróż wzdłuż rzeki Wdy. Woda była spokojna, krajobrazy wokół piękne, a termometr wskazywał dużo ponad dwadzieścia stopni. Czuliśmy się, jak byśmy byli jeszcze na wakacjach. Raz na jakiś czas zatrzymywaliśmy się na dzikich plażach i poznawaliśmy uroki Borów Tucholskich zbierając przy okazji grzyby do grupowej pizzy.

Gdy dobiliśmy do brzegu po raz ostatni, czekał tam na nas już pan Heniek z przygotowanym już zestawem ogniskowym prosto od pań kucharek. Gdy jedni pakowali kajaki, drudzy nacinali kiełbaski i rozpalali chrust, dzięki czemu wszystko poszło sprawnie i mogliśmy razem usiąść nad ogniskiem i zjeść tyle kiełbas, ile tylko daliśmy radę. Odpoczęliśmy, posililiśmy się i nabraliśmy energii, ale nie wystarczyła nam ona na długo, bo ledwie chwilę po zamknięciu drzwi auta wszyscy jak jeden mąż…poszliśmy spać. To była świetna wyprawa!

K. Klimek i T. Wypior (MOW News)