Archiwalne wpisy:
marzec 2024
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Kategorie:

Wycieczka w ramach przedsięwzięcia poznaj Polskę

17 listopada 2021 roku, uczniowie szkoły podstawowej nr 11  w Malborku udali się na dwudniową wycieczkę do Warszawy, która została zorganizowana dzięki dofinansowaniu w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji „Poznaj Polskę”. Podczas pobytu w stolicy uczniowie wybrali z wykazu punktów edukacyjnych następujące obiekty:

– Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie poznali ciekawe fakty na temat okupacji, Powstania Warszawskiego oraz bohaterskiej postawy Polaków. Mogli także zobaczyć mnóstwo przedmiotów w tym replikę samolotu i dokumentów z tamtego okresu.

– Muzeum Fryderyka Chopina, które znajduje się w zabytkowym Pałacu Ostrogskich i jest jednym z najnowocześniejszych muzeów biograficznych w Europie. Dzięki zgromadzonym  eksponatom i multimediom uczniowie poznali zarówno życie jak i twórczość kompozytora. Dowiedzieli się wszystkiego na temat jego dzieciństwa i młodości spędzonej w Warszawie oraz życia na emigracji. Obejrzeli pisane do niego i przez niego listy, jego rysunki, dedykacje oraz bilety wizytowe. Zobaczyli portrety wykonane za życia kompozytora, odlew jego dłoni, maskę pośmiertną oraz bezcenne pamiątki.

– Zamek Królewski, który w sposób szczególny został odebrany przez uczniów, z uwagi na jego historie. Aż dziw bierze, że to co zobaczyli jest w zasadzie tylko rekonstrukcją i to powstałą w czasach nie tak odległych. Piękne wnętrza, niesamowita galeria obrazów światowej sławy mistrzów pędzla, rzeżby, ceramika, to wszystko sprawiło, że uczniowie byli pełni zachwytu zwiedzając Zamek.

– Centrum Nauki Kopernik, w którym poprzez zabawę i doświadczenie uczniowie poznali ciekawostki ze świata nauki i techniki. Jednym z elementów wycieczki był seans w Planetarium imitującym rozgwieżdżone niebo i odbywający się na nim planetarny spektakl.

Warszawę opuszczaliśmy w zadumie, pełni wrażeń i refleksji.

                                                                                              Justyna Dziarska