Archiwalne wpisy:
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Kategorie:

Kręcimy w Stolicy

Dziennikarskie szlify cieszą się wśród Was coraz większą popularnością. Na kanałach YouTube TVMalbork.pl oraz MOW News pięć dotychczas przeprowadzonych przez nas wywiadów obejrzało grubo ponad 1700 osób! Bardzo dobra oglądalność tych programów i Wasze pozytywne opinie o nich są dla nas wspaniałą nagrodą i najlepszą motywacją do dalszej pracy! Jesteśmy dumni, że możemy dostarczać Wam przyjemności oraz ciekawych informacji, samemu ucząc się i świetnie przy tym bawiąc! Apetyt jednak rośnie w miarę jedzenia i wiemy, że oczekujecie od nas coraz lepszych i ciekawszych rozmów. Próbując temu sprostać wyruszyliśmy w poszukiwaniu kolejnych ciekawych gości do…Warszawy! Tym razem jednak była to wycieczka całkiem inna niż wcześniejsze nasze dziennikarskie podróże. Czym się różniła od pozostałych i kogo nakłoniliśmy do rozmowy? Za chwilę wszystkiego się dowiecie.

W Stolicy byliśmy już kilkukrotnie. Trzy razy były to wyprawy jednodniowe: w 2015 roku zwiedzaliśmy studio Dzień Dobry TVN, muzea oraz oglądaliśmy mecz ekstraklasy (link), w 2016 przeprowadziliśmy wywiad z Aleksandrem Kwaśniewskim, odwiedziliśmy kolejne muzea i Cmentarz Powązkowski (link), w 2017 z kolei mieliśmy okazję przyjrzeć się naszemu Parlamentowi od środka oraz porozmawiać z senatorem Leszkiem Czarnobajem (link). Od 2018 roku dzięki życzliwości pani Justyny, właścicielki Hostelu Moonriver Inn, możemy pozwolić sobie na wyjazdy dwudniowe. I to przebiegające w niezwykle komfortowych warunkach. W marcu prócz wywiadu ze Zbigniewem Bońkiem mogliśmy zwiedzić Stare Miasto, Park Łazienkowski oraz zobaczyć z trybun hit naszej ekstraklasy Legia-Lech (link). Gdy wybraliśmy się odwiedzić Syrenkę po raz drugi w tym roku, czasu na zwiedzanie już nam nie starczyło…

Nie starczyło, bo dwa dni spędzone w Warszawie mieliśmy wręcz wypełnione pracą. Po przyjeździe z Malborka praktycznie od razu wyruszyliśmy do Teatru „Polonia” na spotkanie z naszym pierwszym gościem: wybitnym aktorem i reżyserem, a także byłym rektorem krakowskiej PWST. Już wiecie o kogo chodzi? Nie? Naszego bohatera na pewno widzieliście w takich przebojach kinowych, jak Seksmisja, Kingsajz czy Kiler, a także słyszeliście w Shreku czy ostatnio w Moim Vincencie. Przesadziliśmy z podpowiedziami, wszystko jasne: gościem szóstego odcinka Dziennikarskich szlifów będzie Jerzy Stuhr. Spotkanie tak wybitnego aktora było dla nas ogromnym przeżyciem, przez co czasami podczas rozmowy…odbierało nam głos. Na szczęście te fragmenty mogliśmy później wyciąć. Rozmowa o teatralnych, filmowych oraz reżyserskich dokonaniach naszego bohatera, a także jego dzieciństwie, marzeniach i…chorobie była naprawdę niezwykła. Już nie możemy się doczekać, kiedy i Wy będziecie mogli się nią nacieszyć.

Po wywiadzie spakowaliśmy sprzęt i ruszyliśmy w kierunku Mokotowa, by rozpakować rzeczy, zjeść obiad i chwilę odpocząć w murach zaprzyjaźnionego Hostelu Moonriver. Czasu na siestę jednak nie mieliśmy, bo późnym popołudniem w Teatrze Polonia czekała na nas kolejna gratka. Tym razem Jerzego Stuhra mieliśmy okazję poznać już od tej zawodowej strony, oglądając Mistrza w spektaklu 32 omdlenia. Teatr zawsze kojarzył nam się z nauką i nudą, przez co omijaliśmy go szerokim łukiem. Jak bardzo się myliliśmy, pokazał nam ten spektakl. Rewelacyjne przedstawienie, podczas którego wiele razy śmialiśmy się i rozdziawialiśmy usta z zaskoczenia całkiem nas oczarowało! Nikt z nas nie sądził, że w teatrze można bawić się lepiej niż w kinie! A nasz gość wraz z Krystyną Jandą i Jerzym Łapińskim zagrali wspaniale!

Spektakl skończył się po godzinie 21, więc zanim dojechaliśmy, ochłonęliśmy i omówiliśmy z wychowawcą plan kolejnego wywiadu, trzeba było iść się myć i kłaść spać. Padnięci, ale szczęśliwi długo nie mogliśmy zasnąć rozmawiając o tym, co nas spotkało i co dopiero nas czeka. W końcu – nie pamiętamy o której godzinie – odpłynęliśmy…

Następny dzień zaczął się również bardzo intensywnie. Po śniadaniu, spakowaniu i przećwiczeniu wywiadu wyjechaliśmy do Polskiego Związku Piłki Nożnej na spotkanie z człowiekiem, który miał zdradzić nam największe tajemnice pracy dziennikarza i kariery w mediach. Nasz gościem był pan Janusz Basałaj, który obecnie pełni funkcję przewodniczącego Komisji ds. Mediów i Marketingu PZPN, ale przez wielu kibiców i fachowców uważany jest wciąż za jednego z najwybitniejszych redaktorów sportowych oraz mistrza w wyławianiu dziennikarskich talentów. Wiedząc, z kim będziemy rozmawiać, mieliśmy się czym stresować! A poziom zdenerwowania wzrósł jeszcze mocniej, gdy okazało się, że rozmowę przeprowadzimy w profesjonalnym studiu telewizyjnym, w którym na co dzień kręcone są programy oglądanego przez miliony kanału Łączy nas piłka.

Pan Janusz od początku wprowadził bardzo przyjazną atmosferę i, mimo że czekał na bardzo ważny telefon z UEFA z decyzją o przyznaniu Gdańskowi organizacji finału Ligi Europy, dał nam tyle czasu, ile potrzebowaliśmy. Początkowe nerwy szybko puściły i mogliśmy drugiego ze spotkanych Mistrzów wypytać o rzeczy nas – początkujących dziennikarzy – niezwykle interesujące. Nie bójcie się jednak o to, że w siódmym odcinku Dziennikarskich szlifów nie znajdziecie czegoś dla siebie. Janusz Basałaj bardzo ciekawie opowiadał nam również o sporcie, z którym całe życie ma do czynienia, pracy w PZPN i Wiśle Kraków, reprezentacji Polski i zbliżającym się Mundialu, a także o swoich sukcesach, planach oraz marzeniach. Ta rozmowa dużo nas nauczyła i dostarczyła wielu ciekawych informacji. A Wam wysłuchanie jej na pewno dostarczy dużo frajdy!

To, co dobre, szybko się kończy. Po spotkaniu wsiedliśmy w samochód i ruszyliśmy w drogę powrotną do Malborka. Pierwszy raz w historii naszych wyjazdów do Warszawy nie zwiedziliśmy ani jednego muzeum, ani nie poznaliśmy lepiej choć części miasta. Czas mieliśmy wypełniony tak, że na nic ponad program nam go nie starczyło. Nie uważamy jednak, że to źle: podczas tych dwóch rozmów i spektaklu nauczyliśmy się bardzo dużo! Już nie możemy się doczekać, kiedy będziemy mogli z Wami się tym podzielić. Premiery odcinków 6 i 7 już niedługo w TVMalbork.pl.

Dziękujemy serdecznie za wsparcie naszych działań i umożliwienie spełnienia marzeń pani Justynie Zienkiewicz i pracownikom Hostelu Moonriver Inn, ks. Wojciechowi Wilgowiczowi, panu Krzysztofowi Lewandowskiemu z Urzędu Miasta Malborka, pracownikom Teatru Polonia oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej, pani Annie Trafas (sekretarz Jerzego Stuhra), a przede wszystkim naszym Mistrzom i Bohaterom Jerzemu Stuhrowi oraz Januszowi Basałajowi za ogromną cierpliwość, życzliwość, niezwykłe rozmowy, ciekawe uwagi i dobroć. DZIĘKUJEMY!!!

                                                                            B. Krawaczyński, M. Ogrodowczyk, K. Olak (MOW News)